PDF Drukuj Email

LECZENIE KANAŁOWE:

leczenie kanałowe zęba to procedura czasochłonna i wymagająca ponadprzeciętnych umiejętności lekarza oraz bogatego i kosztownego instrumentarium. Leczenie kanałowe to dobra inwestycja w swoje zdrowie Koszt leczenia zależy od złożoności leczenia i ilości kanałów w leczonym zębie. Zęby sieczne i kły posiadają zwykle jeden kanał, przedtrzonowe jeden lub dwa, a zęby trzonowe trzy lub cztery kanały. Najrozsądniej jest nie dopuścić do powstania konieczności leczenia kanałowego. Należy przestrzegać zasad higieny zębów, okresowo 1-2 razy w roku wykonywać przeglądy zębów.

 

ENDOMETR:

Root ZX mini precyzyjnie określa położenie wierzchołka pilnika w kanale. Rodzaj i ilość płynu znajdującego się w świetle systemu kanałowego nie ma wpływu na wysoką dokładność pomiarów. Urządzenie nie wymaga kalibracji przed pomiarem długości roboczej kanału.

 

RENTGEN Z RADIOWIZJOGRAFIĄ

Aparat RTG RXDC z głowicą wysokiej częstotliwości,aparat RTG do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych, Wireless Digital System Bezprzewodowa radiografia cyfrowa wykorzystująca technologię Bluetooth

  • Radiografia cyfrowa - nowoczesny system diagnostyki stomatologicznej, pozwalający na uzyskanie w krótkim czasie obrazu RTG na monitorze komputera bez konieczności użycia kliszy i wywoływania filmu.
  • Dawka promieniowania pochłaniana przez pacjenta i lekarza - mniejsza o ok. 90% w stosunku do zdjęć wykonywanych metodą tradycyjną.

 

MASZYNOWE OPRACOWANIE KANAŁÓW

Pilnik RaCe® (nazwa pochodzi od: Reamers with Alternating Cutting Edges – czyli poszerzacze ze zmiennymi krawędziami tnącymi) o trójkątnym przekroju poprzecznym posiadają bezpieczny, nie tnący wierzchołek (zdjęcie). Narzędzie to posiada dwie krawędzie tnące: pierwsza krawędź zamienia się co jakiś czas miejscami z drugą, ułożoną pod innym kątem. Taka konstrukcja powoduje, że pilnik nie wkręca się tak łatwo w głąb opracowywanego kanału.Niezwykła sprężystość i konstrukcja narzędzi pozwala na opracowanie niemal każdego kanału korzeniowego. Kształt narzędzia, uniemożliwiający wkręcanie instrumentu, chroniony jest patentem.

 

 

DO WYPEŁNIANIA KANAŁÓW UŻYWAMY METODY KONDENSACJI PIONOWEJ GUTAPERKI:

E&Q Master - bezprzewodowy system firmy Meta Biomed do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to system wypełniania kanałów gutaperką, z którego pomocą wypełnianie kanałów korzeniowych jest prostsze, szybsze i bardziej bezpieczne. Gorący plugger służy do uplastyczniania ćwieków gutaperkowych wewnątrz kanału korzeniowego. Ćwieki gutaperkowe przyjmują wówczas formę kanału, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę. Pistolet dopełniający został specjalnie opracowany z myślą o wprowadzaniu uplastycznionej gutaperki do kanału korzeniowego - gutaperka dostosowuje się kszałtem nawet do najbardziej skomplikowanego anatomicznie systemu kanałowego.

 

Metoda termiczna - najczęściej zadawane pytania

 

1. Czy temperatura jest szkodliwa dla tkanek okołowierzchołkowych?

Ze względu na wykorzystanie temperatury do uplastyczniania gutaperki (nawet do 200 stopni Celsjusza) wszystkich systemów gutaperki termoplastycznej należy używać zgodnie z zaleceniami producenta danego systemu (przestrzegać odpowiednich procedur). Według źródłowych danych chwilowe zadziałanie wewnątrz systemu korzeniowego, nawet wysoką temperaturą, nie powoduje nieodwracalnych zmian i powikłań ze strony tkanek okołowierzchołkowych.

2. Dlaczego należy gutaperkę kondensować zimnymi pluggerami?

Wypełnienie systemu korzeniowego powinno być trójwymiarowe, szczelne i homogenne. Aby poprawić szczelność i homogenność wypełnienia z gutaperki termoplastycznej, a także zminimalizować ryzyko zamknięcia pęcherzy powietrza w masie gutaperki, należy ją kondensować zimnymi plugerami. Gutaperkę iniekcyjną należy podawać porcjami , i każdą z nich osobno kondensować.

3. Czy jest ryzyko przepychania poza wierzchołek gutaperki iniekcyjnej w przypadku jej samodzielnego użycia do wypełniania systemu korzeniowego?

Gutaperka wypływa z aplikatora pod małym ciśnieniem i jeśli się ją podaje małymi porcjami i kondensuje zimnymi pluggerami to ryzyko przepchnięcia gutaperki przez wierzchołek jest raczej mniejsze niż przy pracy gorącymi plugerami.

 

implanty,implanty Luboń, dentysta lubon,dentysta luboń, leczenie zębów,brak zęba, wstawienie zęba,bezbolesne leczenie, leczenie kanałowe, kanały,leczenie próchnicy,komputerowe znieczulenie,narkoza,sedacja, znieczulenie Wand,czyszcenie zębów, wybielanie, piaskowanie, lampa Beyond,dobry lekarz,bez bólu,zdjęcia zębów, prochnica, wypełnienie zęba, onlay,overlay,korona, endodonta, endodoncja,rtg